Chelated Zinc - Natura Zdrowie Apteka - Naturalne suplementy diety - Partner Calivita

od 100 PLN
Przejdź do treści
Minerały
- suplement diety
100 tabletek

Tabletki zawierające organiczny związek cynku w formie chelatów, dobrze przyswajalny i efektywnie wykorzystywany przez organizm.
48.00 zł
Dodaj

Skład:
Cynk (chelat aminokwasowy)...15 mg

Chelated Zinc (cynk) - suplement diety

   
Opis:

Tabletki zawierające organiczny związek cynku w formie chelatów, dobrze przyswajalny i efektywnie wykorzystywany przez organizm. Cynk działa w naszym organizmie jak policjant kierujący ruchem. Nadzorując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemiany materii.

Wskazania:

Działanie cynku:
- przeciwdziała zaburzeniom wzrostu i rozwoju u dzieci i młodzieży,
- zapobiega wbudowaniu do kości i zębów kadmu i ołowiu zamiast wapnia,
- przy przeziębienie,
- pomocny w niedoczynności tarczycy oraz w terapii przeciwnowotworowej,
- dla cukrzyków, bierze udział w tworzeniu insuliny,
- w I trymestrze ciąży z powodu budowy ścian łożyska,
- przeciwdziała poronieniom,
- u kobiet stosowany przy nieregularnych miesiączkach,
- przeciwdziała zaburzeniom umysłowym i oddziałuje pozytywnie na inteligencję.

W problemach ze skórą cynk przyspiesza leczenie:
- przy trądziku uruchamia z wątroby wit. A, odtłuszcza skórę,
- na 10 dni przed operacją i po niej, w leczeniu poparzeń,
- dla osób zażywających doustne tabletki antykoncepcyjne oraz leki,
- wewnętrznie goi wrzody żołądka, stosowany w chorobach wątroby,
- pomocny w leczeniu owrzodzeń szczególnie u cukrzyków, w owrzodzeniu nóg spowodowanym przez żylaki oraz w chorobach układu krążenia.

Jest składnikiem wielu enzymów, które są odpowiedzialne za kilka tysięce zadań: od wzrostu komórek do wytwarzania testosteronu (hormonu płciowego). Cynk jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilościach, dlatego zachodzi potrzeba regularnej jego dostawy. Jeśli chociaż tylko przez tydzień będzie go za mało, spowalnia się rozwój mięśni i słabnie system immunologiczny (możliwość przeciwstawiania się chorobom).

Cynk jest niezbędny w syntezie białka i przy wytwarzaniu DNA. Wspomaga powstawanie insuliny (hormonu trzustki, potrzebnego do regulacji przemiany cukrów). Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zapewnia prawidłowy rozwój narządów rozrodczych oraz czynność prostaty. Reguluje zdolność skurczu mięśni. Według najnowszych badań, cynk korzystnie wpływa na czynność mózgu oraz na skuteczność leczenia schizofrenii. Przyspiesza gojenie się ran, pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z przerostem prostaty, a także może być pożyteczny w leczeniu bezpłodności. Obniża poziom cholesterolu w organizmie, korzystnie wpływa na proces wzrostu i sprawność umysłową, może pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń umysłowych. Przywraca uczucie smaku i usuwa białe plamki z płytek paznokci. Z doświadczeń wynika, że niejednemu mężczyźnie, który ma zaburzenia potencji, mogą znacznie pomóc dodatki żywieniowe z cynkiem i witaminą B6. Właśnie z tego powodu, szczególnie mężczyźni powinni zadbać o odpowiedni poziom cynku w organizmie - niezależnie od tego, czy mają problemy z prostatą, czy też nie.

Podawanie cynku i magnezu osobom starszym wpływa korzystnie na ich samopoczucie. Kobiety, które mają nieregularne miesiączki, powinny zastosować preparaty cynkowe, zanim lekarz zaleci im kurację hormonalną. Głównym zagrożeniem ludzi mieszkających w dużych miastach jest ołów i kadm, które dostają się do powietrza z rur wydechowych samochodów oraz z dymu papierosowego. Przy zmniejszonej ilości cynku organizm pobiera więcej ołowiu i kadmu; ale jest też odwrotnie: zażywając cynk można zmniejszyć pobór tych trujących substancji. Cynk stanowi więc ochronę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego środowiska. Sportowcy potrzebują więcej cynku niż wynosi przeciętne zapotrzebowanie, ponieważ tracą dość dużo tego pierwiastka podczas treningów i zawodów.

Sporo cynku znajduje się w mięsie, w owocach morza (ryby, kraby itd.) oraz w jajkach. Inne dobre źródła cynku to kiełki pszenicy, drożdże piwne, pestki dyni, mleko i musztarda.

Postać:
tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:
1 tabletka dziennie lub wg zaleceń.

Słowa kluczowe: Chelated Zinc, cynk, odporność, przeziębienie, skóra, cukrzyca

Preparaty mineralne Calivita

Created with WebSite X5
LOREM IPSUM
Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur (Adipiscing)
+00 012 345 678  | +00 012 345 678
info@example.com
LOREM IPSUM
Dolor sit
Amiet nunc
Adspicitur rubesquae
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - APTEKA1
Wróć do spisu treści