K. Zdrowia - Natura Zdrowie Apteka - Naturalne suplementy diety - Partner Calivita

od 100 PLN
Przejdź do treści

Poznań Apteka Zdrowie - karty zdrowia

Karta Zdrowia Pacjenta


W naszej aptece otrzymasz Kartę Zdrowia Pacjenta funkcjonującą w ramach Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZ, którego celem jest wspomaganie zdrowia całej rodziny. Dzięki OSOZ każdy członek twojej rodziny będzie mógł łatwo i bezpiecznie prowadzić swój notatnik zdrowia w postaci Indywidualnego Konta Zdrowotnego (IKZ).

Czym jest Karta Zdrowia Pacjenta i jakie daje korzyści?

Karta Zdrowia Pacjenta, umożliwia sprawdzenie dostępności leków w naszej aptece oraz dokonanie bezpośredniej rezerwacji na wybrany lek dostępny w aptece, bezpośrednio w systemie informatycznym apteki, co daje nam pewność otrzymania zarezerwowanych leków. Ale to nie wszystko.
Karta Zdrowia Pacjenta to swego rodzaju klucz do Indywidualnego Konta Zdrowotnego (IKZ), które umożliwia gromadzenie informacji o twoim zdrowiu (zażywanych lekach, wynikach badań, itd.) w formie Elektronicznej Kartoteki Pacjenta, do której wgląd możliwy jest wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. Dokonując zakupów przy użyciu tej karty zostaniesz poinformowany o ewentualnych interakcjach leków, które zażywasz bądź zażywałeś w ciągu ostatnich 30 dni.

Jak uzyskać Kartę Zdrowia Pacjenta?

Po prostu udaj się do naszej apteki a otrzymasz darmową ulotkę zawierającą gotową do wycięcia kartę OSOZ. Po wycięciu karty z ulotki, możesz założyć konto na www.osoz.pl.
UWAGA: Każda karta wydrukowana na ulotce zawiera unikalny numer - to nie jest karta demo! Po aktywacji konta możesz jej używać do dostępu do konta, którego założenie jak i użytkowanie jest całkowicie bezpłatne! Każde konto jest całkowicie anonimowe
, a do gromadzonych na koncie danych ma dostęp tylko właściciel konta oraz lekarz po uzyskaniu zgody właściciela konta. Dostęp do konta umożliwia jedynie właściwa Karta Zdrowia Pacjenta.

Co to jest Indywidualne Konto Zdrowotne?

Indywidualne Konto Zdrowotne to rodzaj notatnika zdrowotnego, umożliwiającego automatyczne zbieranie danych o naszym zdrowiu na anonimowym koncie, do którego mamy dostęp przez Internet. Dzięki temu wszystkie dane na temat naszego zdrowia są zawsze łatwo dostępne.
Po założeniu konta dostępnych będzie wiele funkcji, wśród których jest Elektroniczna Kartoteka Pacjenta (EKP) - historia zdarzeń zdrowotnych. To właśnie w tym miejscu będą pojawiać się kolejne wpisy - wizyta u lekarza, skierowanie do specjalisty, wypisana recepta oraz jej realizacja w aptece czy wynik badania laboratoryjnego. Cała historia zdrowia dostępna w jednym miejscu. Co ważniejsze, wszelkie informacje zdrowotne trafią na nasze konto automatycznie ze wszystkich placówek oznaczonych logo OSOZ.
Jeśli jednak lekarz, do którego się udamy nie współpracuje z OSOZ istnieje możliwość samodzielnego wprowadzania informacji o odbytych wizytach, zażywanych lekach czy wyników badań laboratoryjnych. Można także wgrywać pliki ze zdjęciami, prześwietleniami czy wynikami badań. Im więcej informacji ważnych o zdrowiu trafi na konto tym łatwiej lekarzowi wybrać właściwą terapię. W razie potrzeby historię zdrowia można również wydrukować i przekazać lekarzowi w formie zbioru wydruków.

W jaki sposób dane trafiają na moje konto?

Wszystkie placówki opieki zdrowotnej oznaczone logo OSOZ - apteka, przychodnia, lekarz rodzinny... - umożliwiają automatyczne gromadzenia danych dotyczących Twojego zdrowia. Wszystkie Informacje o wykonanej usłudze, przepisanej i zrealizowanej recepcie itp. trafiają bezpiecznym szyfrowanym kanałem transmisyjnym bezpośrednio na konto. Jedynym warunkiem jest okazanie przed wykonaniem usługi swojej karty OSOZ - dzięki temu informacje będą mogły trafić na odpowiednie konto. Ponieważ system działa 24 godziny na dobę, dane trafiają na konto w kilka chwil. Jeśli odwiedzimy kilku specjalistów jednego po drugim, to każdy z nich może mieć już dostęp do danych zapisanych przez poprzedników.

Kto ma dostęp do moich danych i kto może je edytować?

Ponieważ wszystkie zabezpieczenia dotyczące danych zdrowotnych służą utrzymaniu ich w tajemnicy i pełnym bezpieczeństwie, dostęp do konta możliwy jest tylko w dwóch przypadkach:

  • pełny dostęp do konta i zarządzania informacjami o zdrowiu

Umożliwia on właścicielowi konta pełną kontrolę znajdujących się na nim informacji, zarządzanie zapisanymi i wprowadzanie nowych danych o zdrowiu.
Aby uzyskać dostęp do konta musisz podać numer karty, swoją nazwę użytkownika oraz hasło.

  • dostęp do Elektronicznej Kartoteki Pacjenta przez lekarza

Umożliwia lekarzowi dostęp do Twoich danych zgromadzonych na koncie, automatyczne wprowadzanie informacji o wizycie, przepisywanych lekach itp. Aby lekarz mógł uzyskać dostęp do twojego konta wymagana jest twoja zgoda - czyli autoryzacja dostępu. Aby zezwolić lekarzowi na dostęp do konta musisz podać czterocyfrowy kod PIN. Używany jest on do potwierdzenia wykonania usługi i tym samym zapisania transakcji zdrowotnej na Indywidualnym Koncie Zdrowotnym Pacjenta. Kod PIN używany jest również do dostępu do Elektronicznej Kartoteki Pacjenta przez lekarza. Jeżeli nie potwierdzisz dostępu kodem PIN, lekarz nie uzyska samodzielnie dostępu do Twoich danych.
Pamiętaj także, że Twoje dane nadal pozostają anonimowe, co oznacza, że nikt poza lekarzem, któremu udzielasz dostępu do konta nie jest w stanie się dowiedzieć o Twoich problemach zdrowotnych.

Pamiętaj, że:
  • Twoje konto jest anonimowe i w żaden sposób nie umożliwia powiązania danych na koncie z Twoją osoba.


  • Dostęp do konta masz tylko Ty i twój lekarz (za Twoją wiedzą i zgodą).


  • Wszystkie placówki z logo OSOZ automatycznie prześlą na twoje konto wszelkie dane dotyczące twojego zdrowia.


  • Zawsze masz możliwość samodzielnego uzupełniania informacji na temat twojego zdrowia.

Aktywacja konta

Jeśli otrzymałeś już Twoją Kartę Zdrowia tutaj aktywujesz Twoje Indywidualne Konto Zdrowotne.

Karta Kodów OSOZ

Tutaj możesz wydrukować Kartę Kodów OSOZ

Trwała karta

Jeśli myślisz poważnie o gromadzeniu swoich danych zdrowotnych lub już przekonałeś się do korzyści, jakie daje konto zdrowotne - wejdź do sekcji Karty na Twoim koncie zdrowotnym i zamów jedną z dostępnych kart plastikowych. Za niewielką opłatą uzyskasz estetyczną i trwałą kartę.
Możesz też poprosić dopisanie numeru karty OSOZ do Twojej karty stałego pacjenta w naszej aptece. Teraz wystarczy Twoje nazwisko by wysłać dane na Twoje IKZ.

Dowiedz się więcej
Created with WebSite X5
LOREM IPSUM
Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur (Adipiscing)
+00 012 345 678  | +00 012 345 678
info@example.com
LOREM IPSUM
Dolor sit
Amiet nunc
Adspicitur rubesquae
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - APTEKA1
Wróć do spisu treści